Weaver++ on elektrimootorratas, mis pakub palju ainulaadseid elamusi. Uurime, kuidas seda Dat Bike'iga kasutada.

Tehnilised andmed

Kaubanimed Weaver ++
Tehnilised andmed (pikkus x laius x kõrgus)  1980 mm x 780 mm x 1080 mm
Teljevahe  1370 mm
Minimaalne kliirens  170 mm
Istme kõrgus  800 mm
Aku Liitiumioon 72V 68Ah
Mootor BLDC keskajamiga mootor
Tippvõimsus  7000W
Hinnatud jõud  3000W
Maksimaalne kiirus  90 km/h
Kiire laadimine Toetatud
Laadimisaeg Standardlaadimine: 3 tundi 200 km läbimiseks, 1 tund esimese 100 km jaoks Kiirlaadimine: 30 minutit 150 km läbimiseks, 20 minutit esimese 100 km jaoks (*)
Aku eluiga 150 000 km - 15 aastat (siis säilitab aku 70% mahutavust)
Kaugus

 200km at 35km/h

130km at 70km/h

Veekindel standard IP65, eramootor IP67
Tühimass  120 kg
Kasulik koormus  130 kg
Esirehv: 100/80-16 M/C 50P 8PR (tubeless rehv)
Tagumine rehv 120/80-16 M/C 60P 8PR (tubeless rehv)
Esivedrustus Kahekordne teleskoopkahvel
Tagumine vedrustus Üksikhark - Monoshock
Spidomeeter Värviline LCD, kohandatav ekraanivärv (must/valge) ja kell
Valgustussüsteem Täis LED
Süüde RFID-kaart või rakenduse Dat Bike ( iOS , Android ) kaudu

 (*) Rakendatakse Dat Bike'i kiirlaadimisjaamades. Euroopas ei ole kiirlaadijad saadaval.

Põhiline tutvustusvideo Weaver++ kohta

Sõiduki juhtimine

Weaver++ põhilised kasutusjuhise

 Mootorratta sisse- ja väljalülitamine

Dat Bike pakub teie sõiduki kaitsmisel täiesti uudset lähenemist. Ratas ei kasuta füüsilist võtit, vaid kasutab ratta sisse- või väljalülitamiseks telefoni Bluetoothiga ühendatud rakendust või RFID-kaarti.

Kasutades oma telefonis rakendust Dat Bike

Rakenduse Dat Bike abil lülitub ratas automaatselt sisse, kui lähened rattale ja vajutad pidureid. Samamoodi lülitub see automaatselt välja, kui liigute mootorrattast eemale. Rakendus loob ühenduse rattaga Bluetoothi kaudu, seega veendu enne ühenduse loomist, et sinu telefoni Bluetooth oleks sisse lülitatud.

Vaata videoõpetust rakendusega ühenduse loomise kohta siit .

Laadige rakendus Dat Bike alla App Store'ist (iOS) või Google Playst (Android).

Rakenduse ühendamiseks rattaga

 1. Enne rakendusega ühenduse loomist kontrollige mootorratta LCD-ekraani, et näha, kas see on välja või sisse lülitatud.
 2. Avage Dat Bike rakendus ja valige "ÜHENDA". Rakendus kuvab läheduses olevad Weaver++ mootorrattad.
 3. Valige vastava raaminumbriga mootorratas.
 4. Sisestage oma parool. Selles etapis saate sisestada mis tahes valitud parooli, kuid kui soovite rattaga ühendada mitu telefoni, peate meeles pidama sama parooli määramist. Kuid igal ajahetkel saab mootorrattaga ühendada ainult ühe telefoni.
 5. Ühenduse loomiseks valige "SAADA".
  Asetage RFID-kaart kaardilugejaga risti. Sel hetkel muutuvad mootorratta tuled või LCD-ekraan olekut (olenevalt nende algolekust väljalülitatud asendist sisse või vastupidi).
 6. Kui ühendus on edukas, värskendatakse rakenduses rattateavet.

Märge:

 • Järgmiste ühenduste jaoks, kui soovite mootorratta rakenduse abil lukust lahti saada, hoidke lihtsalt telefoni ratta lähedal ja rakendus töötab taustal. Seejärel lülitage turvalüliti välja ja pigistage ratta lukustuse avamiseks pidurihooba.
 • Veenduge, et ratas, mida soovite ühendada, pole ühendatud ühegi teise läheduses asuva telefoniga.
  Mõnel juhul võib muudatuste või püsivara värskenduste tõttu tekkida ühilduvusprobleeme telefoni olemasolevate ühendustega, mille tagajärjeks on Bluetoothi tõrkeid ja ühenduse katkemine mootorrattaga. Sel juhul peate telefoni Bluetoothi seadetes rattaühenduse kustutama, Bluetoothi taaskäivitama, asukohateenused lubama ja uuesti ühenduse looma.

Vahemaa piirangu reguleerimine rakenduses

Saate määrata telefoni ja mootorratta vahelise kauguse, mille jooksul mootorratas automaatselt sisse või välja lülitub. Selle toimingu jaoks, kuna rakendus loob ühenduse mootorrattaga Bluetoothi kaudu, peate enne selle sooritamist olema mootorratta lähedal.

Valida on 4 distantsitaseme vahel, nagu allpool:

 • "Lähedal"
 • "Mõõdukas"
 • "Kaugel"
 • "Kaugemale"

Kui valite distantsi tasemeks "Lähedal" ja mootorrattaga sõites ühendus katkeb, peate valima kaugema distantsi taseme. Bluetoothi signaali tugevus võib eri tüüpi telefonide puhul erineda, seega oleneb sobiv kauguse tase igast telefonist.

Märkus. Mõne Android-telefoni puhul on soovitatav mootorratta väljalülitamise vältimiseks valida „Kaugel”.

Paljud kasutajad jagavad ühte mootorratast


Kui mitu kasutajat jagavad ühte mootorratast, saab igaüks alla laadida rakenduse Dat Bike ja mootorrattaga ühenduse luua. Kuid igal ajahetkel saab rattaga ühendada ainult ühe telefoni.

Rakenduse seadistamiseks, et ratast saaks kasutada teine inimene, saate järgida sama installiprotsessi nagu esmakordsel seadistamisel.

Teil ja teistel kasutajatel võivad olla erinevad paroolid, kuid enne teiste ühenduse loomist peate Bluetoothi keelama või rattaga ühenduse katkestama.

RDIF-kaardi kasutamine

RFID-kaardi lisamine mootorrattale

Pärast edukat ühendamist mootorrattaga rakenduse Dat Bike abil saate lisada rattale uue RFID-kaardi. Iga ratas mahutab aga maksimaalselt 2 kaarti.

 1. Avage rakendus Dat Bike.
 2. Rakenduse põhiekraanil valige "SETTINGS".
 3. Valige "Lisa uus kaart".
 4. Asetage uus RFID-kaart mootorratta RFID-lugejale.
 5. Valige "Lisa kaart".
 6. Rakendus kuvab teate eduka kaardi lisamise kohta.

Märge:

Kuna iga mootorratas mahutab maksimaalselt kaks kaarti, võib rohkem kui kahe kaardi lisamine vanad kasutusel olevad kaardid üle kirjutada. Võimalik, et peate kontrollima, kas vana kaart (kui see on olemas) on endiselt aktiivne või mitte.
Saate osta ühilduvaid RFID-kaarte (või kasutada nutikellasid, märke jne) ja lisada need rattale. Lihtsalt veenduge, et kaart ühilduks Mifare 1K 13 standardiga

Kuidas mootorratast RFID-kaardi abil käivitada ja peatada


Mootorratta käivitamiseks RFID-kaardiga asetage kaart horisontaalselt risti RFID-kaardilugejaga rattale umbes 0,5 sekundiks (ärge libistage kaarti, kuna lugeja vajab kaardi äratundmiseks aega).

Mootorratta aktiivseks peatamiseks


Lisaks ülalmainitud sõiduki käivitamise ja seiskamise meetoditele saate allolevate meetodite abil teatud vajalikes olukordades sõiduki ennetavalt välja lülitada ka ilma RFID-kaarti kasutamata.

 1. Mootori ajutiseks väljalülitamiseks vajutage punast ohutuslülitit (mootori peatamine) (aktiveerige see lüliti alati, kui peatate mootorratta ajutiselt, et vältida gaasipedaali tahtmatut puudutamist).
 2. Vajutage ja hoidke pidureid, seejärel lülitage sisse vasak suunatuli, oodake, kuni suunatuli vilgub, seejärel lülitage sisse parem suunatuli, et mootorrata täielikult välja lülitada (see funktsioon töötab siis, kui mootorratas on täielikult peatunud, kiirus on 0 km /h ja 2 sekundi pärast).

Märgutuled

(1) Vasak suunatuli
(2) Kaugtuled
(3) Ohutuslüliti on avatud
(4) Parem suunatuli

Kuvatakse multifunktsionaalekraanil

(1) ECU temperatuur
(2) Mootori temperatuur
(3) Aku temperatuur
(4) Sõiduki töövool/laadimisvool
(5) Kogu läbitud vahemaa (ODO) / läbitud vahemaa pärast viimast lähtestamist (TRIP)
(6) Spidomeetri näit
(7) Aku järelejäänud mahutavus põhineb pingel
(8) Aku järelejäänud mahutavus protsentides

Sõiduki operatsioon

Lülitite klaster

(1) Kaugtuled, lähitulede lüliti
(2) Suunatulede lüliti
(3) Helisignaali lüliti
(4) Mootori seiskamislüliti
Vajutage: mootori ajutine seiskamine

Väljalaskmine: mootorratta normaalne töö

(5) Mööduv lüliti

Multifunktsionaalse ekraani taustavärvi muutmine

Multifunktsionaalse arvesti LCD-ekraan võib vastavalt kasutaja eelistustele lülituda heleda ja tumeda taustarežiimi vahel. Selle funktsiooni lubamiseks järgige alltoodud samme.

 1. Lülitage esituled lähituledest kaugtuledele ja oodake umbes 2 sekundit.
 2. Lülitage kaks korda kiiresti lähitulede režiimile (lülitage kaugtuledelt lähituledele, seejärel tagasi kaugtuledele ja seejärel uuesti lähituledele, need sammud tuleks teha kiiresti).
 3. Multifunktsionaalne arvesti muudab tausta (kui see on tumedas režiimis värviga, lülitub see mustvalgeks ja vastupidi).
 4. Kui soovite naasta eelmisele taustarežiimile, korrake ülaltoodud samme pärast 10 sekundi möödumist viimasest taustalülitist.

Käsipidur


Weaver++ on varustatud käsipiduriga nagu teisedki kaherattalised sõidukid. Käsipiduri kasutamisel lülitub mootor ohutuse tagamiseks automaatselt välja. Kui soovite liikumist jätkata, vabastage käsipidur täielikult ja keerake gaasihooba.

Regen Pidurid


Mootoripidur on integreeritud elektrilise gaasipedaali sisse. See on tarkvaraga seotud funktsioon, mitte riistvara nagu traditsioonilised käsipidurid.

Kui soovite kiirust aeglustada, vabastage gaasihoob järk-järgult ja mootor pidurdab automaatselt. Käsipidurit pole enam vaja kasutada. Sõitmine muutub lihtsamaks ja mugavamaks lihtsalt "kiirendamiseks keerake – aeglustamiseks vabastage" võrreldes tavaliste kaherattaliste sõidukite puhul nõutava sammuga "kiirendamiseks keerake - aeglustamiseks vabastage - pidurit pigistama". See erifunktsioon aitab ka energiat taastada ja akut laadida umbes 10% iga kord, kui gaasihoob vabastatakse, suurendades seeläbi sõiduulatust. Lisaks pikeneb mootorratta piduriklotside eluiga, kuna neid kasutatakse harvemini.

Märge:

 • Elektrilise gaasihoova keeramine annab elektrimootorile energiat sõiduki edasiliikumiseks. Elektrimootorile antav energia hulk on võrdeline elektrigaasi pöörde nurgaga (elektrigaasil on esialgne viivitus, et vältida liiga tundlikku gaasi, tagades kasutaja ohutuse ja suurendades sõiduki ohutust).
 • Kui gaasihoob aeglaselt algasendisse vabastatakse, aktiveerub regeneratiivpidurdus. Regeneratiivpidurduse maht on võrdeline elektrilise gaasipedaali vabastamise nurgaga (mida rohkem gaasi vabastatakse, seda tugevam on regeneratiivpidurdus).

Elektrisõiduki laadimine

Ettevaatust

 • Elektrisõiduki ebaõige laadimine võib põhjustada elektrilöögi, tulekahju ja eluohtu.
 • Kasutage ainult Dat Bike'i pakutavat elektrilaadijat.
 • Kaasasolev elektrilaadija on mõeldud kasutamiseks ainult siseruumides.
 • Elektrilöögi vältimiseks laadige sõidukit ainult kuivas kohas.
 • Kui teie elektrilaadija ei tööta korralikult või on kahjustatud, võtke abi saamiseks ühendust Dat Bike'iga.

 

Elektrisõiduki laadimise protsessi kirjeldatakse allpool:

 1. Avage laadimisport, mis asub sõiduki paremal küljel akukarbil.
 2. Kontrollige ja veenduge, et laadimisport on kuiv ja veevaba.
 3. Kui seal on vett, pühkige see puhtaks ja oodake enne laadija ühendamist, kuni see kuivab.
 4. Ühendage laadija kahe kontaktiga pistik 220 V pistikupessa.
 5. Ühendage laadija ülejäänud ots sõiduki laadimispessa.
 6. Kontrollige laadija LED-tuld veendumaks, et sõidukit laetakse.
  Pärast laadimise lõpetamist sulgege laadimisport

Hooldus ja reguleerimine vastavalt tsüklile

 • Iga-aastane hoolduskontroll tuleks läbi viia igal aastal.
 • Alates 20 000 km läbimisest korrake hoolduskontrolli iga 4000 km järel.
 • Hoolduskontrolli peaks läbi viima Dat Bike.

Üldine hooldus- ja määrimisskeem

Rehvide hooldus

Rehve tuleb enne autoga töötamist kontrollida. Kui rehvid on liiga kulunud või mõranenud, võtke asendamiseks kohe ühendust Dat Bike'iga.

Rehvirõhk

Enne sõiduki kasutamist on soovitatav kontrollida ja reguleerida rehvirõhku.

Külma rehvi rõhk:
- Ainult sõitja: 230 kPa (33 psi)
- Sõitja ja kaasreisija 230 kPa (33 psi)
Maksimaalne koormus:
- 130 kg (287 naela)
- Sõitja, reisija, pagasi ja tarvikute kogukaal
Rehvi spetsifikatsioonid

Weaver ++ on varustatud tubeless rehvidega.

Esirehv:
- Suurus: 100/80-16 M/C 50P 8PR
- Tootja: Casumina/ CA 134P
Tagumine rehv:
- Suurus: 120/80-16 M/C 60P 8PR
- Tootja: Casumina/ CA 134P
Pidurivedeliku taseme kontroll

Enne sõitmist kontrollige pidurivedeliku taset, mis peaks olema üle miinimumtaseme. Vajadusel lisage pidurivedelikku.

* Esi- ja tagapidurid.

(1) Miinimumtaseme märk

Pidurivedeliku spetsifikatsioon:
DOT 3 või DOT 4


Ettevaatust
Ebaõige hooldus võib põhjustada pidurite talitlushäireid ja kujutada endast ohtu. Pöörake tähelepanu järgmistele probleemidele.

Ebapiisav pidurivedelik võib süsteemisse lasta õhku, mis põhjustab pidurdusjõu kadumise.
Puhastage pidurivedeliku paagi kork enne selle eemaldamist. Kasutage õiget DOT 3 või DOT 4 pidurivedelikku suletud anumast.
Kasutage kindlaksmääratud tüüpi pidurivedelikku, kuna vale tüüpi pidurivedeliku kasutamine võib põhjustada kummikomponentide riknemist ja lekkeid.
Uue vedeliku lisamisel segage ainult sama tüüpi pidurivedelikku. Erinevat tüüpi DOT 3 või DOT 4 pidurivedelike segamine võib põhjustada kahjulikke keemilisi reaktsioone.
Veenduge, et pidurivedeliku reservuaari ei satuks vedeliku vahetamise ajal vett.
Vesi võib alandada vedeliku keemistemperatuuri ja põhjustada süsteemi auruluku.
Märge:
Pidurivedelik võib kahjustada värvitud pindu või plastosi. Puhastage mahaloksunud vedelik alati koheselt.

Pidurivedeliku vahetus

Tooge oma sõiduk Dat Bike'i pidurivedeliku vahetamiseks hooldusgraafikus ja üldises määrimises ettenähtud ajavahemike järel. Pidurikolvi tihendid ja pidurivoolik tuleks samuti vahetada ettenähtud ajavahemike järel või alati, kui need on kahjustatud või lekivad.

Pidurikolvi tihendid: Vahetage iga kahe aasta tagant.
Pidurivoolik: Vahetage iga nelja aasta tagant.

Keti lõtvuse reguleerimine


Enne sõitmist kontrolli keti lõtvust ja vajadusel reguleeri seda.

Keti lõtvuse kontrollimiseks

 1. Parkige sõiduk keskmisele alusele.
 2. Mõõtke keti lõtvus, nagu joonisel näidatud.

Standardne keti lõtvus:
A = 20,0–30,0 mm (0,79–1,18 tolli)

Veoketi puhastamine ja määrimine

Mootorratas Weaver++ on varustatud O-rõngaga suletud ketiga, et suurendada vastupidavust ja kulumiskindlust töötamise ajal. Keti vastupidavuse tagamiseks tuleb seda puhastada ja määrida hooldusgraafikus ja üldises määrimises ettenähtud ajavahemike järel, eriti tolmustes või niisketes tingimustes sõites.

Keti puhastamise põhietapid:

 1. Eemaldage ketilt mustus ja praht lapi või harjaga.
 2. Kandke kogu ketile spetsiaalset ketipuhastusvahendit.
 3. Keti edasiseks puhastamiseks kasutage lappi või harja.
 4. Pühkige või loputage kett puhtaks.
 5. Kandke kogu O-rõngaga suletud ketile spetsiaalset ketimäärdeainet. Weaver++ mootorratta ratta eemaldamise/paigaldamise sammud


Kuidas eemaldada/paigaldada Weaver++ rattaid

Esiratas


Esiratta eemaldamiseks

 1. Ole ettevaatlik
  Käsitsege mootorratast kindlalt, et vältida selle ümberminekut.
 2. Asetage mootorratas keskmisele alusele.

Eemaldage telje mutter ja esisild.

Tõmmake telg väljapoole ja seejärel eemaldage esiratas. Märkus. Ärge pigistage esipiduri hooba pärast ratta ja esirootori eemaldamist, kuna see võib põhjustada pidurisadula tugeva klammerdumise.

Esiratta paigaldamiseks

 1. Asetage ratas kahe kahvli toru vahele.
 2. Sisestage telg läbi ratta ja paigaldage telje mutter.
 3. Pingutage silla mutrit määratud pöördemomendini 60 Nm. Näpunäide: hoidke telje otsast kinni mutrivõtmega, et vältida selle pöörlemist pingutamise ajal.
 4. Pärast esiratta uuesti paigaldamist pigistage piduri töö kontrollimiseks mitu korda esipiduri hooba.

Tagaratas


Tagaratta eemaldamiseks


Ettevaatust:
Kinnitage jalgratas kindlasti, et vältida selle ümberkukkumist.

1. Asetage jalgratas keskmisele alusele.

2. Toetage jalgratast raami all olevasse asendisse (kasutades hüdraulilist tungrauda, statiivi, tuge jne), et vältida ratta ettepoole kukkumise ohtu tagaratta eemaldamisel ratta raskuskeskme nihke tõttu.

3. Keerake lahti telje mutter ja reguleerige tagumise kahvli mõlemal küljel ketipingutid.
4. Eemaldage telg ja eemaldage tagaratas.
5. Lükake tagaratast ettepoole ja seejärel eemaldage kett tagumise ketiratta küljest. Näpunäide: tagumise ratta eemaldamiseks ja paigaldamiseks ei ole vaja tagumist ketti eemaldada.
6. Hoidke pidurisadulat ja tõstke veidi tagaratast, et telg välja libistada. Näpunäide: tagatelje eemaldamisel võib abiks olla kummivasar.
7. Võtke tagaratas välja. Märkus. Ärge pigistage tagumist pidurit pärast ratta ja ketta eemaldamist, kuna see võib põhjustada piduriklotside tugevat klammerdumist. Tagumise ratta paigaldamiseks.


Tagumise mootorratta paigaldamiseks
Paigaldage tagaratas ja joondage pidurisadula, keerates telje läbi vasakult paremale. Näpunäide: veenduge, et teljeregulaator oleks tagaratta ja pidurisadula vahel keskel. Veenduge, et pidurisadula tihvt sobiks parempoolse kahvli soonde. Enne tagaratta kokkupanemist veenduge, et esipidurisadulal oleks piisavalt vaba ruumi.

Paigaldage kett tagumise ketiratta külge.

Pingutage tagasilla telje mutter.

Reguleerige keti pinget.

Pingutage tagatelje sillaregulaator määratud pöördemomendini 60 Nm.

Pärast tagaratta tagasipaigaldamist vajutage mitu korda tugevalt tagumist piduri hooba, et kontrollida piduri tõrgeteta töötamist.