KÜPSISTE KASUTAMISE EESKIRI

Antud veebilehel on kasutusel küpsiseid ehk väikesemahulised tekstifailid, mis salvestatakse kasutaja seadmesse (arvuti, tahvel, mobiil) veebilehe külastamisel. Küpsised on vajalikud, et saaksime analüüsida kasutajate käitumist ja pakkuda seejärel paremat veebilehe kasutusmugavust. Antud info põhjal ei ole võimalik kasutajat tuvastada.

Milleks küpsiseid kasutame?

· Alusküpsised on meie veebisaidi toimimiseks hädavajalikud. Nende hulgas on näiteks küpsised, mis võimaldavad teil logida sisse meie veebisaidi turvalistele aladele, kasutada ostukorvi või e-arveldusteenuseid.

· Funktsionaalsuse ja toimivuse küpsised toetavad meie veebilehe toimivust ja funktsionaalsust, kuid ei ole ilmtingimata lehe toimimiseks hädavajalikud. Nende küpsiste abil tuvastab veebileht kasutaja ning peab (soovi korral) meeles kliendi sisselogimise andmed, võimaldab teatud ajaperioodiks talletada ostukorvi lisatud tooted jne.

· Analüüsiküpsised mõõdavad veebilehe külastatavust ja kaardistavad käitumismustreid. Öun kasutab laialt levinud Google Analytics analüütikatarkvara nende mõõtmiseks. Saadud andmed aitavad meil paremini mõista külastajate käitumist veebipoes ning annab meile võimaluse pakkuda kasutajale parimaid tehnilisi lahendusi. Neid küpsiseid kasutatakse vaid statistika kogumise eesmärgil ja üksikkülastajaid nende abil ei tuvastata.

· Öuna veebilehel kastutatakse mitmeid usaldusväärseid kolmandate osapoolte küpsiseid (Google Inc, Google Analytics, Facebook Inc). See võimaldab kasutajal jagada lehti sotsiaalvõrgustikes ning kuvada personaliseeritud ja asjakohast reklaami. Nõnda võimaldavad need küpsiseid kuvada reklaame näiteks erinevatel Google’i ja Google’i partnerettevõtete platvormidel. Märgime, et me ei oma ligipääsu ega kontrolli kolmandate osapoolte poolt paigaldatavaid küpsiseid ning nende paigaldamine ja kasutamine toimub lähtuvalt paigaldajate endi privaatsuspoliitikast. Küpsiste kohta täpsemalt saab lugeda Andmekaitse Inspektsiooni veebilehelt.

Küpsiseid saab kasutaja ise hallata. Enamasti on võimalik veebilehitsejat seadistada nõnda, et küpsiste kasutamine piiratakse või lõpetatakse. Kõik tänapäevased veebilehitsejad võimaldavad küpsistega seonduvate seadete optimeerimist. Küll aga tasub meeles pidada, et veebisaidi põhieesmärkide täitmiseks vajalike küpsiste kasutamise piiramine võib mõjutada kasutajakogemust ja/või teenusevalikuid, mida veebipoes pakume.